Wyroby uciskowe na żylaki dla mężczyzn. Kiedy je nosić i co wybrać?

Chociaż problemy z niewydolnością żylną najczęściej dotykają kobiet, również bywają one diagnozowane u mężczyzn. W przypadku ich wystąpienia stosuje się różne metody leczenia, w tym kompresjoterapię, która polega na noszeniu wyrobów uciskowych. Jakie wyroby tego typu sprawdzają się u mężczyzn?

Niewydolność żylna u mężczyzn – przyczyny i objawy

Problemy z krążeniem w kończynach dolnych u mężczyzn mogą mieć zróżnicowane przyczyny, na przykład mogą one wynikać z podnoszenia nadmiernych ciężarów, długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej albo stojącej, otyłości, miażdżycy kończyn dolnych, neuropatii. Problemy z przepływem krwi w żyłach nóg wywołują szereg objawów, między innymi są to: – Pajączki – popękane naczynka, – Żylaki – poszerzone, sinawe żyły widoczne pod skórą, – Obrzęki nóg, – Uczucie ciężkich, zmęczonych nóg, – Bolesność nóg, – Uczucie ciepła w nogach. W przypadku odczuwania takich objawów zalecana jest konsultacja z lekarzem, który może przeprowadzić wtedy diagnostykę i wskazać na dostępne metody leczenia.

Dlaczego warto nosić wyroby kompresyjne – uciskowe?

W przypadku niewydolności żylnej bardzo często stosowane są wyroby kompresyjne, czyli inaczej uciskowe. Dostępne są one jako rajstopy, podkolanówki oraz pończochy uciskowe medyczne uciskowe w różnych stopniach kompresji. Noszenie wyrobów uciskowych ma przede wszystkim charakter profilaktyczny oraz pozwala na leczenie objawowe, czyli zmniejsza dolegliwości towarzyszące niewydolności żylnej i zapobiega pojawianiu się kolejnych żylaków. Ich stosowanie wskazane jest zarówno w przypadku nienasilonych, jak i nasilonych objawów niewydolności żylnej.

Wyroby kompresyjne dla mężczyzn – co wybrać?

Mężczyźni mogą skorzystać z różnych typów wyrobów uciskowych. Bardzo często wybierają oni podkolanówki uciskowe 2 stopnia, które przypominają skarpety. W przypadku nasilonych dolegliwości dotykających nóg na całej ich długości zalecane jest stosowanie pończoch i rajstop. Zależnie od odczuwanych symptomów dobiera się wtedy odpowiednią klasę ucisku, na przykład przy słabszych dolegliwościach to ucisk profilaktyczny lub 1 klasy, natomiast przy średnio nasilonych stosowana jest 2 klasa kompresji, a przy silnych klasa 3 i 4.

Leave a Comment