Prowadzisz sklep medyczny? Ten program Ci się przyda!

Opatrunki, ortezy, pieluchomajtki, cewniki, wkładki ortopedyczne, rajstopy przeciwżylakowe – to jedynie kilka produktów, które można kupić w sklepie medycznym. Jak łatwiej zarządzać jego magazynem? Warto pomyśleć o dedykowanym programie komputerowym!

Czym powinien cechować się dobry program magazynowy do sklepu medycznego?

Program magazynowy jest przeznaczony do zarządzania magazynem. Składa się z bazy danych oraz narzędzi umożliwiających prowadzenie gospodarki magazynowej.

Sklep sprzedający wyroby medyczne może prowadzić swój magazyn znacznie łatwiej, gdy będzie miał on do dyspozycji dedykowane do tego celu oprogramowanie.

Dobry program magazynowy do sklepu medycznego powinien wyróżniać się:
– Prostą i intuicyjną obsługą – dzięki temu może obsługiwać go osoba bez specjalnego przeszkolenia.
– Szeroką gamą funkcji – umożliwiają zarządzanie magazynem w sklepie.
– Możliwością współpracy z platformami handlowymi online – w przypadku sprzedaży produktów przez internet.
– Synchronizacją z innymi urządzeniami – dzięki temu można łatwo obsługiwać program na smartfonie, korzystać z kolektorów danych.

Jakie funkcje oferują programy magazynowe?

Za pomocą oprogramowania do magazynu można między innymi:
– Wprowadzać nowe towary do magazynu,
– Stworzyć ewidencję stanów magazynowych,
– Wyszukiwać towary w magazynie,
– Sprawdzać informacje o zapasach towarów,
– Otrzymywać alerty o niskich stanach magazynowych,
– Przygotowywać dokumenty magazynowe,
– Tworzyć etykiety towarowe,
– Przeprowadzać inwentaryzację,
– Generować raporty.

Nowoczesne programy magazynowe mogą być używane nie tylko na komputerach, ale również na urządzeniach jak smartfony, tablety, czytniki kodów i kolektory danych. Dzięki temu prowadzenie prac magazynowych jest prostsze.

Wybrane z nich pozwalają też na dostęp do dodatkowych modułów, na przykład do fakturowania, obsługi zamówień od odbiorców i składanych u dostawców, wynajmu, gdy sklep medyczny działa także jako wypożyczalnia.

Program magazynowy – dlaczego warto z niego korzystać?

Sklep oferujący wyroby medyczne, który używa dedykowanego programu, może efektywniej prowadzić swoją gospodarkę magazynową.

Korzystanie z programu magazynowego przekłada się oszczędność czasu, większą wygodę, pozwala utrzymać odpowiednie zapasy, co również daje większe zadowolenie klientów.

Szukasz programu magazynowego do sklepu medycznego? Wypróbuj oprogramowanie LoMag, z którego korzysta ponad 10 tysięcy użytkowników w całej Polsce. Oferuje ono paletę narzędzi i dodatkowe moduły poszerzające jego funkcjonalność. Możliwości programu LoMag przetestujesz za darmo, pobierając demo z jego strony internetowej lomag.pl.

Leave a Comment