Proteza piersi po mastektomii. Jak dobrać odpowiednią wkładkę?

Zabieg mastektomii, czyli usunięcia piersi jest efektem zaawansowanego nowotworu piersi. Po jego przeprowadzeniu można skorzystać z rekonstrukcji piersi lub zdecydować się na protezy w formie wkładek.

Jak dobiera się protezy piersi?

Kobiety po schorzeniu jak rak piersi wymagającym mastektomii często decydują się na protezy piersi w formie wkładki tzw. proteza tymczasowa. Proteza piersi jako wkładka umieszczana w biustonoszu albo na skórze to popularny sposób na poprawę wyglądu klatki piersiowej po operacji amputacji piersi. Poprawia również komfort i zapobiega bólom pleców. Do wyboru jest szeroka gama modeli, które pozwalają na dopasowanie do potrzeb użytkowniczki. Bezpośrednio po zabiegu stosowana jest pooperacyjna proteza piersi. Ma ona na celu ochronę skóry przed podrażnieniami i urazami. Następnie można zastosować protezy piersi częściowe, które kształtem przypominają trójkąt albo kroplę, lub protezy pełne, które imitują całą pierś. Przy doborze odpowiedniej protezy piersiowej należy zwrócić uwagę na: – ciężar protezy – materiał, z którego wykonano protezę – dopasowanie protezy do sylwetki – przyleganie protezy do ciała – właściwy rozmiar protezy – kolorystykę protezy

Proteza piersiowa i bielizna dla amazonek

Aby korzystanie z protezy piersiowej było jeszcze wygodniejsze, ważna jest właściwa bielizna dla kobiet po mastektomii. Teraz do wyboru jest pełna gama stylowych modeli – bielizna bezszwowa, koronkowa, sportowa. Można również wybrać strój kąpielowy dla amazonek. Do dyspozycji są biustonosze miękkie i usztywniane, z fiszbinami i bez fiszbin. Kobiety wybierające protezy nieprzylegające do skóry, mogą wybrać biustonosz z kieszonką, w której umieszczana jest proteza piersi. Właściwie dopasowana bielizna dla kobiet po mastektomii odpowiednio podtrzymuje protezę piersiową i jednocześnie wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Świetnie nadaje się nie tylko na co dzień, ale także na ważne okazje dla podkreślenia seksapilu.

Gdzie można kupić protezę piersiową?

Proteza piersi, podobnie jak bielizna po mastektomii, powinna być dopasowana indywidualnie. Właśnie dlatego ważne jest wybranie dobrego sklepu, który oferuje sprzedaż tego typu produktów. Warto wrócić szczególną uwagę na sklepy dla amazonek specjalizujące się w tego typu produktach dla kobiet, u których został zdiagnozowany rak piersi. Z oferty sklepów można skorzystać stacjonarnie – wtedy protezy i staniki przymierzy się na miejscu i otrzyma dodatkowo fachową pomoc pracowników. Można składać również zamówienia internetowe – kupującym przysługuje wtedy prawo do zwrotu, gdy okaże się, że zakupione online produkty jednak nie pasują w pełni.

Leave a Comment