Potrzebna proteza kończyn? Wybierz dobry zakład ortopedyczny

Amputacja kończyny dolnej albo górnej wcale nie musi oznaczać znacznych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Aby znów korzystać z życia, warto wybrać dobry zakład ortopedyczny, który specjalizuje się w przygotowywaniu protez kończyn.

Proteza kończyny stworzona na wymiar

Pacjenci po amputacjach mają do dyspozycji szeroką gamę protez kończyn, które mogą być dostosowane specjalnie do ich potrzeb. To zarówno kosmetyczne, estetyczne protezy naśladujące wygląd utraconej kończyny, jak i te mechaniczne i mioelektryczne, które łączone są z mięśniami dla uzyskania odpowiedniej ruchomości. Niezależnie od rodzaju amputacji proteza kończyn zawsze powinna być idealnie dopasowana. Oznacza to, że musi ona nie tylko pasować do kikuta po amputacji, lecz również do wieku, stylu życia oraz indywidualnych preferencji pacjenta. We właściwie dopasowanej protezie można nawet aktywnie uprawiać sporty!

Zakład ortopedyczny pomoże wybrać protezę

Wybór właściwej protezy nie jest prostym zadaniem, dlatego bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego zakładu ortopedycznego, który zajmuje się produkcją protez. Doświadczony protetyk we współpracy ze specjalistami jak fizjoterapeuta, ortopeda może przygotować dla pacjenta pasującą do jego potrzeb protezę kończyny, na przykład nogi, stopy, ręki czy dłoni. Dobry zakład ortopedyczny powinien oferować swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje: – konsultacje ze specjalistami, – porady dotyczące przygotowania do protezowania, – pobranie wymiarów i wykonanie odlewu gipsowego, – indywidualne dobranie protezy kończyn, – ewentualne poprawki protezy, – serwis protez kończyn.

Dofinansowanie do zakupu protez kończyn

Wysokiej jakości proteza kończyn dolnych może być bardzo dużym wydatkiem sięgającym kilkunastu tysięcy, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego zakłady ortopedyczne pomagają swoim klientom w uzyskaniu dofinansowania do protezy. Dzięki temu koszty mogą być jeszcze niższe. Pracownik zakładu zaprezentuje klientowi możliwości ubiegania się o dofinansowanie w różnych instytucjach oraz pomoże w przyszykowaniu odpowiedniej dokumentacji.

Leave a Comment