Właściwości prozdrowotne soku z marchwi.

Marchew jest chyba jednym z najbardziej rozpowszechnionych warzyw w sztuce kulinarnej. Jest dodawana do wielu potraw, chociażby wchodząc w skład włoszczyzny jest podstawowym składnikiem w przygotowywaniu różnego rodzaju zup.

Dlaczego warto sięgnąć po sok z tego najpowszechniej dostępnego warzywa na rynku?

Bo jest dosłownie w każdym sklepie, jest bardzo tania i zawiera w sobie niezwykle mało kalorii. Tak , ale przede wszystkim trzeba sięgnąć po jej sok, którego działania ma bardzo korzystny wpływ na samopoczucie i poprawę ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu.
Jej cudowne właściwości powinny nas przede wszystkim skłonić ku temu, aby wprowadzić ten odżywczy napój do codziennej diety.
Dlaczego? Dlatego, iż sok z marchwi jest silnym przeciwutleniaczem z wysoką ilością takiej substancji jaką jest błonnik pokarmowy. Przyspiesza metabolizm i proces odchudzania, a co najważniejsze wykazuję działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i antybakteryjne.
To również nieocenione źródło beta- karotenu, składnika mineralnego, który jest jako silny antyoksydant wspólnie z występującym wysokim poziomem witaminy A doskonale oczyszcza organizm ze złogów, usuwana nagromadzone toksyny. Sok z marchwi pity regularnie skutecznie chroni i wzmacnia proces jakim jest regeneracja wątroby.

Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, zapobiega procesom starzenia się. Ma zbawienne działanie na skórę, poprawia jej wygląd, dzięki czemu staje się gładka i delikatna.

Sok z marchwi, jak wiele innych soków warzywnych zawiera także stosunkowo wysoki poziom potasu i magnezu poprawiając działanie układu krwionośnego. Wspomaga więc nasze serce i jego pracę. Dzięki występującej witaminie C wspaniale pobudza do działania naszą odporność, korzystnie wpływa na eliminację takich związków jak zły cholesterol.

Na koniec warto zaznaczyć, że sok z marchwi ze względu na występującą tam luteinę przeciwdziała chorobom oczu, takim jak na przykład zaćma.

Nie zastanawiajmy się więc i sięgnijmy po sok z marchwi, jest tani a płynące z regularnego picie korzyści na pewno pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie.

One thought on “Właściwości prozdrowotne soku z marchwi.”
Leave a Comment